10 lipca 2018 22:15 | Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

22 czerwca 2018roku - to dzień, na który wszyscy uczniowie czekali z niecierpliwością. To wyjątkowy dzień kończący rok intensywnej pracy, a jednocześnie dzień oznaczający początek upragnionych wakacji. Uroczyste obchody zakończenia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęły się Mszą Świętą, w której uczestniczyli uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele władz gminy. Po zakończonej Mszy wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej w Grabowcu na dalszą część uroczystości. Na wstępie Dyrektor Szkoły Pani Renata Druzd powitała serdecznie władze Gminy Rzeczniów reprezentowane przez Wójta p. Karola Burka, inspektora oświaty - p.Witolda Skrzypczyka, przewodniczącą Rady Gminy - p.Barbarę Gębusię, przewodniczącą Komisji Oświaty - p.Danutę Kubiś, księdza Zbigniewa Wypchło, przewodniczącą Rady Rodziców - p.Agnieszkę Chamerską, uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich przybyłych gości. Pani Dyrektor dokonała podsumowania całorocznej pracy, podkreslając zrealizowane plany i programy oraz osiągnięcia wychowanków. Podziękowała też pracownikom szkoły i uczniom za ich zaangażowanie w kształtowanie dobrego wizerunku szkoły. Następnie głos zabrali zaproszeni Goście, dziękując za trud włożony w wychowanie i edukację dzieci i młodzieży. Pani Dyrektor - Renata Druzd oraz zaproszeni Goście skierowali do uczniów słowa pełne życzliwości i ciepła, gratulując uzyskanych wyników, życząc pogodnych oraz udanych wakacji. Ciekawym punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów klas IV-VII pod kierunkiem p.Marzeny Miłek - Dzik i uczniów klasy III pod opieką p.Iwony Stołowskiej. Po przemówieniach i występie artystycznym uczniów naszej szkoły nastąpił najważniejszy moment tego dnia, którym było wręczenie świadectw, wyróżnień oraz nagród. Pełną wzruszeń chwilą były podziękowania dla p.Ireny Włodarskiej, która po wielu latach oddanej pracy jako katechetka oraz w charakterze pedagoga, udała się na emeryturę. Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny.

I.Stołowska