01 października 2018 10:22 | Aktualności

Sprawozdanie ze spotkania z pisarką Moniką Sawicką.

Patriotyzm dla najmłodszych - spotkanie warsztatowe - edukacyjne dla przedszkolaków pod takim hasłem,  dnia 18 września 2018 r. w  naszej szkole odbyło się spotkanie  z pisarką  p. Moniką Sawicką. Organizatorem była Gminna i Powiatowa Biblioteka w Rzeczniowie. W spotkaniu wzięła udział także p. Krystyna Wójtowicz.

Monika Sawicka jest pisarką powieści obyczajowych, w których porusza   sprawy życia codziennego każdego człowieka. Jest także autorką książek dla dzieci między innymi : O Kajtku szczęściarzu  i Kajtek patriota, której fragmenty przeczytała. Dzieciom  przypomniała, czym są dla Polaków symbole narodowe , przedstawiła  legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Zadawała zagadki, za rozwiązanie  których dzieci otrzymywały biało-czerwone chorągiewki. W czasie spotkania dzieci kolorowały godło Polski, oraz postacie z przedstawionych legend. Działania, te   miały przybliżyć uczestnikom historię naszej Ojczyzny w 100.  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pisarka  z łatwością nawiązała kontakt z dziećmi, a te  z kolei chętnie słuchały jej opowieści, odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały zagadki. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci z wychowawczynią podziękowały za  ciekawe i pouczające zajęcia.

Prokop Jolanta