12 listopada 2020 15:29 | Aktualności

Sześciolatki poznają urządzenia elektryczne .

Podczas cyklu zajęć o urządzeniach elektrycznych, przedszkolaki z grupy 6- l. poznawały nazwy oraz przydatność urządzeń w życiu człowieka. Bardzo chętnie i z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w pokazie . Dowiedziały się, skąd bierze się prąd, do czego służą poszczególne urządzenia oraz to, jak należy się nimi posługiwać. Była to świetna okazja do uświadomienia przedszkolakom niebezpieczeństw wynikających z niewłaściwego korzystania z prądu oraz zakazu korzystania z urządzeń elektrycznych podczas nieobecności dorosłych. Ważnym i interesującym zagadnieniem, było również zapoznanie dzieci z ekologicznymi źródłami prądu Najciekawszym jednak momentem było samodzielne przygotowanie tostów, pod czujnym okiem wychowawczyni. Sześciolatki zajadały je z wielkim apetytem, ale chętnie poczęstowały też młodsze przedszkolaki.

Prokop Jolanta