01 grudnia 2020 19:40 | Aktualności

Dzień Jeża

10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża, a w naszym przedszkolu ten dzień obchodziliśmy 9 listopada. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeża, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dowiedziały się również, że jeże są pożyteczne dla środowiska i znajdują się pod ochroną, a także na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Nie mogło również zbraknąć zabawy ,,Na dywanie ,,Siedzi jeż” oraz leśnych zagadek. Na zakończenie dnia przedszkolaki wykonały jeżową pracę plastyczną, która ozdobiła naszą salę.

Jeże bez odpowiedniej ochrony wkrótce wyginą, a wtedy pozostaną w naszej pamięci jedynie jako ilustracje z książek dla dzieci, z jabłkiem na kolczastym grzbiecie. Dlatego warto wspominać jeże w ich dzień i dowiedzieć się czegoś więcej o tych uroczych ssakach.