Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Grabowcu

25 marca 2013 14:30 | Aktualności

Mobilne Planetarium ANTARES w naszej szkole.

W piątek 22 marca naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium ANTARES. Wykwalifikowana kadra zaprezentowała uczniom projekt edukacyjny, dzięki któremu dzieci mogły zgłębiać swoją wiedzę na temat Wszechświata, historii Kosmosu i możliwości jego podboju. Ponadto omówione zostały ciekawostki o największych odkrywcach, w tym m.in. Mikołaju Koperniku.

Ogromny przenośny namiot sferyczny, który rozłożony został na sali gimnastycznej dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”. Naszym zdaniem to idealne narzędzie edukacyjne, umożliwiające zobaczenie i zrozumienie zjawisk astronomicznych, które zazwyczaj obserwujemy z Ziemi i tych widzianych jedynie przez teleskopy.

Najmłodsi uczniowie w sposób przyjemny i z zaciekawieniem poznali Układ Słoneczny, z kolei dla starszych była to okazja do pogłębienia i usystematyzowania swojej dotychczasowej wiedzy o Kosmosie oraz odbycia cudownej podróży po niebie.

Przeczytano: 2055 razy. Wydrukuj|Do góry

Mobilne Planetarium ANTARES w naszej szkole.