Dzień Edukacji Narodowej.

 

          W dniu 10 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Odbyła się uroczysta akademia , na którą przybyli wyjątkowi goście: pan Karol Burek- Wójt Gminy Rzeczniów, pan Arkadiusz Baran- Sekretarz Gminy Rzeczniów, pani Wioletta Żurek- vice przewodnicząca Rady Gminy Rzeczniów, pan Michał Wójcik- Inspektor ds. Oświaty i Informatyki w Gminie Rzeczniów, proboszcz parafii Grabowiec ks. kanonik Zbigniew Wypchło, Rada Rodziców na czele z przewodniczącą panią Moniką Brudnicką.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Renata Druzd. Skierowała słowa podziękowania do wszystkich pracowników szkoły. Wręczyła nagrody nauczycielom, wyrażając uznanie za ich pracę, zaangażowanie w rozwój naszej placówki, pasję i codzienny trud wkładany w nauczanie i wychowywanie młodego pokolenia, rozwój zawodowy oraz otwartość na  uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Pani dyrektor doceniła także zaangażowanie pracowników niepedagogicznych, wręczając im nagrody, będące podziękowaniem za codzienną pracę tak ważną dla całej społeczności szkolnej. 

Serdeczne życzenia pełne ciepłych słów i życzliwości popłynęły w stronę dyrekcji, pedagogów oraz pracowników szkoły od Pana Wójta, Księdza Proboszcza i Rady Rodziców. Pan Wójt Karol Burek  docenił pracę pani  Renaty Druzd, wręczając pani dyrektor  nagrodę za zaangażowanie w pracę i kierowanie placówką, która godnie nosi imię swojego wielkiego patrona świętego Jana Pawła II. 

Ksiądz proboszcz a także Rada Rodziców z serdecznością zwrócili się do pedagogów i pracowników szkoły, dziękując za serce wkładane w pracę dydaktyczną , wychowawczą i wszelkie działania na rzecz uczniów i placówki. 

 

W dalszej części spotkania uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny, którego mottem przewodnim były słowa C. K. Norwida „ Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”. 

Zdaniem uczniów Dzień Edukacji Narodowej to wspaniała okazja, żeby wyrazić  podziękowania za przekazywaną wiedzę, za trud włożony w kształtowanie  serc i umysłów dzieci i młodzieży. Doceniając starania pedagogów, życzyli  nauczycielom pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Dziękowali za poświęcenie, czas i cierpliwość, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, pomocne dłonie i za gorące serca. 

Na zakończenie uczniowie, wyrażając wdzięczność nauczycielom  za trud włożony w  wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo po trudnej drodze zdobywania wiedzy, wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty, będące symbolem podziękowania, wdzięczności oraz szacunku i serdeczności. 

Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole  miało podniosły i  uroczysty charakter. 

Opublikowano: 19 października 2025 23:54

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 27

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Grabowcu

Realizacja: Superszkolna.pl

  • WITAMY NA STRONACH SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.JANA PAWŁA II W GRABOWCU
  • |
  • Jan Paweł II
  • |
  • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.